Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, "10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.
Düzenlenen Yemeğe Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Emniyet Müdürü  Erkan Gürsoy, İlçe jandarma Komutan V. Şevket DEV, Artvin Faal Gazeteciler Dernek Başkanı Turan Şentürk, kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Kaymakam Canpolat,  “Basın mensuplarına sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 tarihi ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu anlamlı gün dolayısıyla gazetecilik mesleğine emek veren tüm basın çalışanlarının gününü içtenlikle kutluyorum. Basınımız bulunduğu yerde halkın gözü kulağıdır. Basın mensuplarımız, toplumun talep ve sorunlarını ilgili mercilere ileterek önemli bir mesleği yerine getirmektedirler. Basın mensubu arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
 
Kaymakam Canpolat, günün anısına yerel basın mensuplarına birer kitap hediye etti ve hep beraber hatıra fotoğraf çektirdiler.