Hopa’ da Kurban Bayramı protokol üyeleri, daire amirleri ve vatandaşların katılımı ile kutlandı.
Belediye parkında yapılan Kurban Bayramı kutlamalarına; Kaymakam Ferit GÖRÜKMEZ, Garnizon Komutanı P.Üsteğmen Erkan EROL, Belediye Başkanı Nedim CİHAN,  İlçe Jandarma Komutanım Fatih KALAYCI,  Emniyet Müdürü Hakan ÜLKÜ, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.
 
Hopa Kaymakamı Ferit GÖRÜKMEZ, Belediye Parkında düzenlenen kutlama programına katılan daire amirleri ve vatandaşların  bir süre sohbet ederek bayramlarını kutladı. Kaymakam GÖRÜKMEZ yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı’nın önemine değinerek “Kurban Bayramı toplumdaki yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi açısından çok önemlidir. Toplum olarak en anlamlı günlerimizden biri olan Kurban Bayramı’nın dünya üzerinde kutlandığı her yerleşim yerinde birlik, beraberlik duygularıyla sevgi, saygı, hoşgörü ve barış içerisinde geçmesini diliyorum” dedi.
 
Belediye Parkında yapılan bayramlaşma programın akabinde protokol üyeleri ve vatandaşlarla hep beraber , İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen Kaymakam Görükmez, Askerlerin bayramını kutladı.
İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki ziyaretinin ardından Kaymakam Görükmez, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek buradaki amir ve polislerin de bayramını kutladı.
 
Son olarak Kopmuş I. Hudut Bölük Komutanlığına geçilerek askerlerin Bayramını kutladı .
Kurban Bayramı münasebetiyle Hopa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, 152 vatandaşımıza toplam 45.600.- TL nakdi yardım yapılmıştır.