Yeni  bir eğitim- öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet  edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte paylaştığını belirten  Kaymakam Canpolat, Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gereksinime uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz  hazırlanabilmeleri için devletimizin bütün imkanları seferber edilmektedir. Velilerimizin  çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup, eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulları sahiplenmelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır.
 
Bu süreç kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla görev yapan öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirten Kaymakam Canpolat, “ Yeni eğitim dönemine başlamamız münasebetiyle, ülkemizin temel ilkeleri doğrultusunda görevlerini büyük özverilerle ifa eden öğretmenlerimize de başarılar  diliyorum. Okullarımız ve  toplumumuzda huzurun tesisi önemli ölçüde öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin  çabalarına bağlı. Çocuklarımızın ve velilerimizin  arasındaki kardeşlik duygularının pekiştirilmesi ve öğretmenlerimizin başarılarının artmasıyla toplumuzun  huzuru önemli ölçüde sağlanmış olacaktır.
 
Bu duygularımla; “ 2018-2019 eğitim- öğretim yılında başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden saygıdeğer öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, İlçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor” dedi.