Mevlana'nın 745. Vuslat yıldönümü nedeniyle Yavuz Selim Ortaokulunda  farklı etkinliklerle Kutlandı. Gerçekleştirilen anma programına Hopa Kaymakamı Abburrezzak CANPOLAT, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sezai AYDIN, Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
 
Mevlana Haftasıı etkinlikleri kapsamında düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması  ile başladı.  Mevlana’nın hayatının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından Mevlana Oratoryo gösterisi sunuldu ve şiirlerin okunmasıilahi dinletisi sonrası öğrencilerin sema gösterisi ile  konuklara duygusal anlar yaşattılar.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Mevlid-i Nebi programı, Hopa Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Daha sonra oratoryo gösterisi sunuldu, öğrenciler tarafından Peygamberimiz (SAV)’e ithafen yazılan mektup ve şiirler okundu. Mektup ve şiirlerin okunması sonrası ilahiler söylendi.
Tüm öğrencilerin sahneye çıkarak Peygamberimizin “Veda Hutbesini’’ seslendirmelerinin ardından Mevlid-i Nebi programı sona erdi.
Kaymakam  Canpolat, programın düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ettiler. Program temenni ve tebrikler ile son buldu.