Doğduğumuz andan itibaren hayatımıza değer katan, dünyanın en zor ve ulvi görevlerinden birini üstlenen, iyiliğin, hoşgörünün, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerimizin, Anneler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.
 
 Bizleri yetiştirmek için her türlü güçlüğe katlanan, her zaman muhtaç olduğumuz, koruyucu meleğimiz, ilk öğretmenimiz anneler, ailemizin ve toplumumuzun temelidir. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan ve dünyanın en kutsal görevlerinden birini yerine getiren baş tacımız annelerimize borcumuzu ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyiz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’den nakledilen “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadis-i şerif’i annelerimizin değerini en güzel şekilde anlatmaktadır. Ayakları altına cennet serilen annelerimizin mutluluğu, huzuru, yüzlerinin gülmesi her şeyin üzerindedir. Üzerimize her daim titreyen annelerimize sevgimizi, saygımızı, desteğimizi sadece Anneler Gününde değil, hayatımız boyunca her zaman yanlarında olarak, onları severek, sayarak ve onlara destek vererek göstermeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük bir emekle yetiştirdikleri evlatları vatan uğrunda şehit ve gazi olan, şehit ve gazi anneleri olmak üzere bütün annelerimizin anneler gününü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk dolu günler dilerim.